Ženy odkrývají něco víc o sexu, libidu i orgasmu, sexualita žen je podle nich stále tabu: Penis zná každý, jak však vypadá klitoris, ví málokdo!

0
206

Sexualita žen, orgasmus, libido, poznávání či sebeláska ke svému tělu jsou stále diskutovanější témata. Kamarádky, volejme je iniciálkami B. a N., které se drží v anonymitě, spolu založily instagramový profil Ženská sexualita, na kterém se ženám snaží otevírat intimní témata, která se jí týkají.

B. se specializovala na genderovou problematiku již během studia ve Francii, přičemž množství informací čerpala právě ze sociálních sítí. Po návratu na Slovensko viděla ve společnosti obrovský rozdíl – ženská sexualita je u nás stále velmi tabu. „Myslím, že pokud bychom se lidí na ulici zeptali, jestli umí nakreslit klitoris, málokdo by věděl, jak vůbec vypadá, zatímco penis umí nakreslit každý.“

Ukazují ženám, že v tom nejsou samy
Instagram je platforma, na které se množství lidí může dostat ik užitečným informacím – v tomto případě o ženské sexualitě, anatomii či sebelásce. A právě díky těmto informacím mohou ženy pochopit, že nejsou jediné, komu připadá divný jejich tvar prsou, že se nemusí vinit za to, že se při sexu neumí uvolnit, že mají „suché dny“, nebo ochlupení na místech, o kterých se běžně nemluví.

Pokud žena pozná své tělo a naučí se ho milovat, prospěje to jejímu každodennímu i sexuálnímu životu. Myšlenkou takového profilu byla nadšená i N., která studuje medicínu. Jejich zaměření se tak výborně doplňují a umožňují jim dívat se na ženskou sexualitu z několika úhlů pohledu.

Proto více neváhali a začali se tomuto tématu věnovat. Za otevírání tabu témat jsou jim vděčné nejen ženy, ale jejich informace pomáhají i mužům, aby více pochopili své polovičky. V rozhovoru se dozvíte:

co všechno spadá pod pojem ženská sexualita a jak se mohou ženy poznávat,
jak ženy dosahují orgasmu a jak je možné, že jejich uspokojení je až za tím mužským,
zda je libido žen skutečně menší než libido mužů,
zda existuje vaginální a klitoriální orgasmus a jakou roli při sexu hraje zóna G,
že za sex se nepovažuje jen penetrace,
čím jsou způsobeny „suché dny“,
a že je normální mít ochlupení a jakýkoli tvar vulvy.
Co všechno spadá do sexuality ženy? Předpokládám, že nejde jen o sex a různé jiné intimnosti jako takové, ačkoli se to s tím asi nejčastěji spojuje.

Sexualita zahrnuje sexuální identitu, sexuální orientaci, sexuální chování, body-image, sebehodnotu, rodové role a je ovlivněna společností a kulturou. Ženy a jejich těla jsou od mladého věku sexualizovány. Od reklam, zobrazování žen jako sexuálních objektů pro mužský požitek ve filmech, až po regulování oblečení dospívajících dívek na školách.

Ženská sexualita je také více tabu, než ta mužská. Ženy stále přežívají tzv. slutshaming, pokud o své sexualitě veřejně mluví a užívají si sexu. Jde o kritiku, stigmatizaci, obviňování či urážení žen, jejichž sexuální chování je jiné než „norma“. Zatímco muž, který spí s více ženami je považován za „frajera“, žena je označována za „lehkou“. Co vlastně slovo snadná znamená? Jde tedy o ženu, která si se svým tělem dělá, co chce a užívá si svoji sexualitu stejně jako muži? Mění se hodnota ženy tím, s kolika partnery spala? Slovo „lehká“ jednoduše neexistuje a používá se výlučně k degradování a zahanbování žen.

Velký důraz je také kladen na vzhled žen. Už od dětství dostávají dívky komplimenty převážně na jejich fyzický vzhled („jaká jsi hezká“, „jaké máš hezké šaty“), zatímco u chlapců se více soustředíme na jejich sílu a schopnosti. Dívky tedy velmi rychle pochopí, že jejich vzezření je pro jejich život velmi důležité, odvíjí se od něj jejich hodnota, a že se „musí“ líbit chlapcům. Právě tento tlak na ženský vzhled je pro dívky a ženy velmi škodlivý.

Jak může žena svoji sexualitu objevovat a poznávat?

Jedním ze způsobů sebepoznání je určitě masturbace. Základem je znát své tělo, svou anatomii a umístění klitorisu, neboť právě on nám přinese největší rozkoš. Dalším způsobem je také probuzení smyslů. Jde o nalezení toho, co je probouzí a vyvolává v nás vzrušení. Jaké obrazy, představy, zvuky, textury, chutě či pachy podněcují naši sexuální energii. Důležité je také rozvíjení našeho erotického „vesmíru“ – naše představivost bude v tomto případě naší nejlepší kamarádkou. Můžeme si vizualizovat, nebo i napsat ty nejvzrušující scénáře, a tak zjistíme, co by se nám líbilo, co v nás vyvolá napětí, co bychom chtěli s partnerem vyzkoušet. Erotika je vše, co vytváří sexuální napětí v našem těle a očekávání od sexuálního styku.