Vztah předurčen k úspěchu? Tyto kvality musí mít od začátku

0
205

Každý, kdo se zamiluje, touží po tom, aby právě jeho vztah skončil štěstím. Ne každému se to povede. Dokonce na jeden úspěšný vztah prakticky každému připadá několik zklamání a rozchodů. V tom horším případě i rozvodů. Jak tedy oddělit zrno od plev a co musí mít vztah, aby skutečně vydržel.

Není to o hledání dokonalosti

Nikdo není dokonalý a co je horší, každý se ještě v průběhu let mění. Proto je hledání dokonalého partnera do dokonalého vztahu utopie. Mnohem lepší je nastavit si ve vztahu pilíře, na kterých vztah skutečně přežije. Terapeutka a vztahová poradkyně Mary Kay Cocharo proto říká, že často dlouhodobý vztah není o tom, jací partneři jsou, ale jaká pravidla si nastaví. Přitom vybrala ty základní tipy na dlouhověkost.

Správně nastavený rozpočet

Není důležité, kolik kdo vydělává a ani to, jaké máte nároky. Je však důležité mít správně nastavené priority v otázce financí. Mary Kay Cocharo totiž říká, že otázku peněz řeší každá dvojice prakticky celý život. Od koupě bydlení až po běžné nákupy. Proto si stanovte, jak budete platit výdaje. Zda máte vše společné, případně jeden účet, na který se skládáte stejnou částkou. Stanovení si finančních pravidel eliminuje mnoho hádek a podpoří samostatný vztah.

Tři pilíře, na kterých stojí zdravý, šťastný a dlouhodobý vztah
Neustále se společně vzdělávejte

Mary Kay Cocharo nemyslí návštěvu jazykových kurzů, nebo společné čtení knih. Mluví o společném vzdělávání se o sobě. Sama víte, že rozhodně už dnes nejste taková jako před deseti lety. A jiný je i váš partner. Má možná jiné záliby, touhy, chutě, mění se. Učte se proto průběžně o novinkách ve světě toho druhého. Pouze tehdy si dokážete rozumět i přes změny. Je totiž nejhorší žít s někým, kdo se prakticky úplně změnil a vy zůstáváte v přesvědčení, že je takový, jak jste ho poznali.

Vytvořte si ostrov pro sebe

Mary Kay Cocharo varuje dvojice před tím, aby během společných chvil používaly mobilní telefony, povídaly si při sledování televize nebo vyřizování mailové korespondence. Důležité je najít si čas pro sebe. Odložit mobil a strávit alespoň hodinu během týdne jen spolu. Zdá se vám to hodně? Mary Kay Cocharo říká, abyste si pomocí aplikace zkontrolovali, kolik času například trávíte na sociálních sítích. Pokud je pak hodina nebo dvě týdně na partnera mnoho, takový vztah skutečně nemůže prosperovat.