Pořiďte si kvalitní nosiče, se kterými svá kola převezete tam, kam budete chtít

0
232

Cyklistika je sport, který dokáže protáhnout tělo, uvolnit mysl a povzbudit soustředění. Jedná se o pohyb a způsob relaxace, který miluje mnoho lidí. Pokud i vás cyklistika sebrala tělem i duší, pořiďte si nosič kol na auto a podívejte se tam, kam vás to láká. Například i za hranice nebo na naše krásné hory. Například Šumava je překrásná na vyjížďku na kole, ale také Jeseníky a dále vzdálená Morava. Vyberte si takový nosič, který vám bude vyhovovat a vy ani nepoznáte, že na autě či za ním vezete až čtyři kola pro celou rodinu. 

Rozlišujeme tři typy nosičů

Jednou ze tří možností, kterou máte, jsou nosiče na tažné zařízení. K tomu, jak je už jasné, potřebujete tažné. Výhodou je, že neovlivňují jízdní vlastnosti auta ani spotřebu paliva. Jsou také vhodné pro lidi menšího vzrůstu, pro které je nemyslitelné upevňovat kola na střechu vozu. Jediné, co budete muset udělat, je pořídit poznávací značku na nosič. Tento druh nosiče se považuje za jeden z nejbezpečnějších způsobů převozu kol. 

Střešní nosiče

Střešní nosiče kol jsou u řidičů v podstatě velmi oblíbené. Jejich oblíbenost spočívá ve flexibilnosti nosičů. Lze je totiž využít jak pro kola, tak i pro střešní box, kam uložíte své potřeby nebo je využijete jako držáky pro lyže či snowboard. Využití je tedy širší. Počítat byste měli s tím, že mírně ovlivní jízdní vlastnosti a spotřebu paliva. Důležité také bude, abyste se dívali na materiál, ze kterého jsou nosiče vyrobeny. Zvolit můžete plastové, které mají nižší nosnost, ale také ocelové či hliníkové, které mají nosnost mnohem vyšší. 

Nosič kol na páté dveře

Elegantní a působivý převoz kol můžete mít pomoci nosiče kol na páté dveře. Připevnit je můžete skoro na všechna auta, ale existuje několik výjimek, na které nosič neupevníte. Abyste však nekoupili nosič, který na vaše auto nepasuje, vždy bude lepší, když si najdete ověřeného prodejce autodoplňků a zeptáte se přímo u něj. Mnoho eshopů má také možnost výběru dle modelu auta, což ulehčuje zdlouhavý výběr.