Od hlavy k patě v červené! 9 tipů na look podle vévodkyně, Bondovy kolegyně či Borhyové

0
237

Dokáže učinit silný vizuální dopad na okolí, patří mezi nejzářivější i nejodvážnější barvy. Kdysi se jeden z jejích odstínů v podobě vyšitého písmena přisuzoval ženám, které zhřešily a v módě se červené jistý čas svět vyhýbal. Dnes však patří mezi její nedílné součásti.

O její popularitě svědčí častý výskyt na červených kobercích a poslední týdny se zdá, že červená bude také výraznou součástí podzimního a zimního šatníku. Teprve nedávno se v červeném kabátu do společnosti vybrala misska Veronika Vágnerová Husárová, která zároveň podtrhla sílu červené barvy jednolitým lookem od hlavy až k patě. Do červena ladila dokonce svoji obuv.

Toto je jeden z nastavených trendů, přičemž možností je několik – buď si vyberete co nejidentičtější barevný odstín, se kterým chcete ve stylingu pracovat (kromě Husarové tak například nedávno udělala hvězda seriálu Ted Lasso Hannah Waddingham) – nebo vytvoříte zajímavý look jakýmsi kombinováním odstínů více – jakési stylingové ombré. Příkladem může jít vévodkyně Kate, která jasně červený rolák a plisovanou sukni doplnila hnědočervenými lodičkami.

Červená se však dobře kombinuje is černou, ale chcete-li look trošku osvěžit a zmodernizovat, vyzkoušejte to například s hnědou, zlatou či třeba kontrastním barevným tónem, se kterým tak dokážete následovat trend color-blockingu.

Základem v dámském šatníku (a také v případě) červené mohou být šaty – střihové i materiálové varianty poskytnou dostatek pestrosti pro dámy různých postav, výšky či stáří. Inspirací jsme pro vás našli hned devět. Prohlédněte si je v galerii výše.