Kyselina hyaluronová pro vlasy, klouby, pleť

0
319

Trápíte se hned po probuzení vzhledem své pleti? Je zašedlá a povadlá i přes to, že jste šli spát v čas a před spánkem jste nepožili ani kapku alkoholu? Máte pocit, že jste vyzkoušeli snad úplně všechno a nic vám nepomohlo? Neházejte flintu do žita, vyzkoušejte vnitřní užívání kapslí s obsahem kyseliny hyaluronové. Co vlastně kyselina hyaluronová je, jaké jsou její účinky a proč je nutné doplňovat si tělu v pravidelných dávkách?

Co je kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je látka, která se běžně vyskytuje v našem těle. Kromě toho, že se nachází v pokožce, pojivých tkáních a očích je také velmi důležitá pro hladký pohyb, neboť je obsažena v synoviální tekutině, která zabezpečuje výživu kloubům, snižuje tření ploch a zvyšuje pružnost chrupavek. Tělo ví, že kyselina hyaluronová velmi důležitá a dokáže ji produkovat za příznivých podmínek samo. Příznivými podmínkami se rozumí činnosti, které dokážeme ovlivnit. Těmi jsou pravidelný pohyb a zdravá strava, do které je vhodné zařadit například hroznovou šťávu, kořenovou zeleninu a ovoce s obsahem vitaminu C. Co však ovlivnit nedokážeme je náš věk, s jehož nárůstem produkte kyseliny hyaluronové klesá. Tělo jí má nedostatek, což se začíná negativně projevovat na vzhledu kůže a stavu pohybového aparátu.

Další účinky kyseliny hyaluronová

Kyselina hyaluronová se kromě zdravě vypadající pleti a podpoře správné funkce pohybového aparátu podílí také na urychlení hojení ran a jizev, ulevuje při pálení žáhy, zachovává sílu kostí nebo může být nápomocná v prevenci zánětu močových cest.

Doplňky stravy s kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová ve formě kapslí je častým produktem v portfoliu výrobců doplňků stravy, což není náhoda vzhledem k její oblíbenosti u uživatelek. Woldohealth Kyselina hyaluronová 90 kapslí navíc obsahuje kolagen, biotin a zinek. Tyto látky se taktéž podílí na vzhledu pokožky, vlasů a nehtů. Obal kapsle je živočišného původu, dobře se vstřebává a minimalizuje zátěž žaludku.