Jejda! Na tyto přešlapy si v nové práci dejte pozor říká Žirafa.cz

0
309

Žádný učený z nebe nespadl a chybami se člověk učí, znáte to… Je proto pochopitelné, pokud občas uděláte nějaký ten menší přešlap. A pokud je to ještě ke všemu na nové pracovní pozice, za spoustu z těchto chybiček zkrátka a dobře nemůžete. Spíš naopak, kdybyste vše zvládli napoprvé dobře a dokonale správně, bylo by to přinejmenším zvláštní. Je proto pravděpodobné, že se od vás nějaké ty menší chybky v rámci prvních dnů v nové práci i očekávají. Dejte si ale pozor na následujících několik chyb, které vám na dobrém dojmu opravdu nepřidají a kterým by bylo lepší se v nové práci vyhnout.

Pletete si jména svých kolegů

Rozumíme tomu, potkali jste se teď s mnoha novými lidmi a zapamatovat si všechny ty nové tváře a nová jména může být velmi stresující. Pokud je vás ve firmě hodně a budete si plést jména několika málo kolegů prvních pár dnů, je to ještě ospravedlnitelné. Snažte se je však zapamatovat co nejdříve. Představte si, že zajdete za nějakým ze svých kolegů s dotazem a prosbou o radu a potřebovali byste jeho pomoc, pokud možno, ihned. Když si ho však spletete s někým jiným z kanceláře, a možná dokonce s někým, kdo mu není moc sympatický, je velká pravděpodobnost, že vám pomocnou ruku nepodá, nebo alespoň ne tak ochotně.

Snažíte se zavést nové pořádky

Možná jste z nové pozice tak nadšení, že máte spoustu nápadů na to, jak by šlo pracovní postup optimalizovat a co vše by se dalo ještě vylepšit. Zastavte, zatím ani pořádně nevíte, jak to tady chodí. Než budete chtít navrhovat a zavádět nové pořádky, poznejte pořádně, jak daná firma pracuje, jaké na pracovišti vládnou vztahy a co se jakým způsobem úspěšně dělalo v minulosti. Možná některé z vašich nápadů už byly kdysi zavrženy nebo se právě zkouší. Pokud se ale hned po vašem příchodu budete snažit zavést nějaké novinky, jen tím dáte najevo, že pohrdáte aktuální situací ve firmě a snižujete hodnotu toho, čeho se firmě podařilo dosáhnout před vaším příchodem. On-line nabídky inzerce práce zdarma najdete na stránce Žirafa.cz patřící do mediální skupiny 123jobs Media.