Je hezký? Vtipný? A jaký má hlas? Věda představuje 5 způsobů, jak by muži mohli zvýšit svou atraktivitu, některé vás pořádně překvapí!

0
219

Každá žena miluje na svém chlapovi něco jiného. Je pro nás unikátní takový, jaký je. Ale co vás na něm přitáhlo ještě úplně na začátku? Snažil se nějak vás zaujmout?

TOP věci, které nás ženy na mužích nejvíce přitahují
I věda se zabývá strategiemi, jak si muži mohou zvýšit svou atraktivitu a tedy přitáhnout do života potenciální budoucí matky svých dětí. A mezi strategiemi figuruje zvučný hlas, kreativita a humor, který znamená inteligentního muže…

Možná to byla hustá brada, cihličky na břiše, vábivý pohled nebo božský úsměv, co vás na vašem partnerovi nebo mužích obecně přitahuje.

Možná to odráží jeho přirozené já – nebo je to strategie, jak si vás „ulovit“, zapnout červené světlo, které vás přinutí ohlédnout se za ním. Z vědeckého hlediska mají muži několik možností, jak se pro vás ještě více zatraktivnit, ale brady ani mužného pohledu se to netýká…

Tady je 5 způsobů, díky kterým by měl být ON tím neodolatelným pánem božským, některé body celkem pořádně, například už ten první 🙂

 1. Stačí být ve skupině atraktivních lidí
  Podle výzkumu nemusí mít náš pán božský vůbec atraktivní tvář. Stačí, když ji mají lidé ve skupině, se kterou se setkává. Překvapivě totéž platí pro muže s přitažlivou tváří, který by se setkával s mnohem méně atraktivními kamarády – na přitažlivosti tváří vašich kamarádů totiž bude záviset, jak přitažlivě budete vnímáni vy sami.

Atraktivní tvář mezi neatraktivními byla subjektivně hodnocena jako mnohem méně přitažlivá, než kdyby ji hodnotili osamoceně a naopak, neatraktivní tvář mezi atraktivními byla vyhodnocena jako mnohem atraktivnější, než kdyby byla posuzována mimo skupinu přátel. Pokud se tedy muž necítí být fyzicky pěkný, krásu mu pomohou zvýšit tváře jeho kamarádů.

 1. Kreativita letí
  Když se ptali amerických studentů, kolik času tráví například malováním, fotografováním, psaním poezie, tvorbou počítačových programů, hudbou, jednoduše uměleckými činnostmi a pak to výzkumníci a výzkumnice srovnávali s počtem sexuálních partnerů, vyšly jim zajímavé výsledky: čím byl student kreativnější, aktivní a činní ve svém uměleckém koníčku, tím více sexuálních partnerů udával.

Možná že štětec v ruce nebo fotoaparát na krku je dobrým startérem nejen na cestě za potenciálním vztahem, ale také lepší pohodě a ventilaci emocí. Mentální zdraví má také něco do sebe.

 1. Humor odráží inteligenci
  Víte, že dobrý inteligentní vtip má něco do sebe – a ještě víc ten, kdo jej použije. Humor je z vědeckého hlediska indikací inteligence, což prý působí na ženy v případě, že hledají dobré geny pro budoucí děti. Pokud tak daleko do budoucnosti ještě nekoukáte, minimálně je příjemné vědět, že partner se umí bystře, pohotově a trefně vyjadřovat a reagovat na situaci a svět kolem.

Schopnost partnerku rozesmát prostě vyžaduje i jistý stupeň sociální inteligence a pokud se navíc trefí do vašeho smyslu pro humor, je to znak toho, že se o vás zajímá a ví, co vám „chutná“.

V jedné studii z roku 2006, publikované v Evolution and Human Behavior, zjišťovali, jak moc si schopnost rozesmát nás cení ženy na svých partnerech. Ženy si cenily nejen partnerův smysl pro humor, ale i vlastní schopnost ho rozesmát, muži si cenili jen vlastní schopnosti rozesmát partnerku.

V jiné, mnohem menší studii poslali do baru muže, z nichž jeden říkal v blízkosti nic netušící ženy vtip. Když se pak výzkumníci a výzkumnice této ženy ptali na názor na muže, odpověděli, že vypravěče vtipu vnímali mnohem atraktivněji a inteligentněji než ostatní, pouze „poslouchající“ muže a měl tedy třikrát vyšší pravděpodobnost, že kdyby si vyptá – získal by její telefonní číslo.

 1. Otevřená duše
  Pokud se vám partner v diskusi, ať už to je muž či žena, otevře, projeví vám důvěru a otevřeně vám o sobě vypráví – svém životě, zkušenostech, životních postojích, podle výzkumů to ovlivňuje, jak ho nebo ji vnímáme a máme rádi.

Pokud se tedy muž rozhodne s námi sdílet intimní informace ze soukromého života, zdá se nám milejší, přívětivější, důvěrnější, osobní a tedy atraktivnější. Máme ho mnohem raději, než kdyby před námi informace zatajoval. Pokud vás tedy muž skutečně chce, neměl by se bát pootevřít dveře ke svému skutečnému JÁ.