Hledáte rady, jak vyzrát nad vaginální mykózou? Pojďte se na ně podívat

0
132

V našem těle běžně žijí kvasinky, což jsou mikroorganismy libující si na našich sliznicích. Proto je máme především v ústech, v krku, v nose, ale také v intimních oblastech nejen u žen, ale i u mužů, ve střevech, ale také na kůži. V normálních podmínkách jsou v rovnováze s bakteriemi, společně tvoří přirozenou mikroflóru. Pokud dojde k porušení fyziologických podmínek, snadno dojde k přemnožení kvasinek. A pak už se můžeme „těšit“ z kvasinkové infekce.

Nepříjemná vaginální mykóza

Kvasinkové infekci se říká i kandidóza. Na kůži i sliznicích máme nejvíce druh Candida, který je v rovnováze s ostatními mikroorganismy, které reagují na jejich množství. Pokud dojde k narušení běžných podmínek, např. změní se pH pokožky, vlhkost, dostaví se přítomnost jiných látek, kvasinka má příhodné podmínky pro množení a přemnoží se. Pak se může naplno rozjet vaginální mykóza.

Příčiny vzniku mohou být různé. Velký podíl mají jiná onemocnění, ale také léky, zvláště antibiotika a další, které naruší pH v těle. Také strava bohatá na cukry, bílé pečivo, mouku, alkohol… vyhovuje kvasinkám. I špatně zvolená kosmetika a mycí prostředky pro intimní partie mohou mít negativní vliv, který se projeví vaginální infekcí. Kalhotky by měly být pohodlné, z prodyšných a savých materiálů, nikoli „umělé“. I chlorovaná voda bazénu nebo zůstávání v mokrých plavkách umějí udělat „své“.

Zatočte s vaginální infekcí

Aby byla vaginální infekce brzy za vámi, je vhodné užívat antimykotika proti kvasinkové infekci a do budoucna používat preparáty, které nám pomáhají mykózám předcházet. Nabízí je např. Gynella.com.

Také je dobré změnit své chování. Noste bavlněné kalhotky, mokré plavky rychle odložte, při užívání antibiotik užívejte probiotika, používejte mýdla šetrná k pH, omezte sladká jídla a alkohol, nevhodná je i přehnaná hygiena, nepoužívejte menstruační tampony nebo je často měňte.

Pokud budete mít pevnou vůli pro úpravu jídelníčku a nevhodných návyků při hygieně nebo nošení spodního prádla, jistě se vaginální infekce nadobro zbavíte.