Byly hitem v 60. letech 20. století a populární jsou i dnes: Ikonické kozačky 5x jinak

0
203

Milovala je princezna Diana, nosí je Meghan Markle nebo Olivia Palermo a aktuální sezónu se budou řadit mezi nejpopulárnější boty. Jak je nosit a po jaké verzi sáhnout?

Byly hitem v 60. letech 20. století a populární jsou i dnes
Kozačky jsou skutečně univerzálním kouskem
Zvířecí motivy jsou oblíbené i na kozačkách
Letos je bílá na kozačkách velmi žádanou

Dámské kozačky jak je známe dnes se poprvé objevily v 60. letech 20. století. Jejich popularita postupně rostla a to i přesto, že zpočátku byly považovány, za příliš kontroverzní. Pravidla v rámci ženského odívání byla v té době, totiž poměrně striktně dána. Přestože se vyžadovalo, aby žena zakrývala kotník, příliš vysoká obuv byla považována za vyzývavou. Ze začátku se tedy tento typ bot používal spíše při honech.

Skutečný status oblíbenosti a přijetí získaly kozačky v 90. letech 20. století. Tehdy ikoničtí návrháři, začali vytvářet kolekce, které právě tímto tipem kozaček dotvářeli.

 1. Netradiční klasika
  Absolutní klasikou jsou kozačky z hladké, kvalitní kůže, v černé či hnědé verzi. Ale dnes se do popředí dostávají i dvoubarevné variace, kterých se vůbec netřeba bát. Právě naopak. Umíte je krásně ladit s přírodními tóny, ale také výraznějšími barvami.
 2. Zvířecí vzory
  Tak jako v šatníku, stejně tak u bot jsou nejen oblíbenými, ale také mimořádné trendy, zvířecí motivy. K sychravému podzimu a zimnímu období se navíc skvěle hodí. U nich se však snažte celý look držet v jednom tónu. Pokud toužíte po výrazném prvku, zvolte jeden doplněk. Více by bylo příliš.
 3. Na bílé vlně
  Přestože se bílé kozačky ještě donedávna spojovaly s kýčem a příliš velkou dávkou extravagance, dnes je vše jinak a najdete je v šatníku mnoha fashionistek. Vypadají výborně s kalhotami, maxi a midi šaty, vyvarovat byste se měli kombinaci s klasickými jeansy.
 4. Elegance a nadčasovost
  Kozačky z broušené kůže jsou něco, co milovala i princezna Diana. Ty se naopak hodí skvěle ik jeansům. Právě tuto kombinaci samotná princezna měla nejraději. Zkrátka nadčasová klasika, která působí skvěle i se šatami či plisovanými sukněmi. Rozhodně jimi nic nezkazíte.
 5. Výrazný akcent, který nezklame
  Pokud upřednostňujete spíše minimalismus, ale chcete kozačky něčím oživit, vhodné je sáhnout po takových, které mají nějaký výraznější akcent. Může to barevný prvek, který si na první pohled člověk nevšimne, ale pak hned upoutá. U nich se nemusíte bát samotných barev či střihů, snadno je sladíte ke všemu.