Angelina, Adriana či Irina – 7 krásek, které se nebojí rtěnky v matných i temných tónech

0
217

Obvykle se nám s rtěnkou spojuje sytá červená barva, nebo něžný narůžovělý tón, případně možná trošku fuksie. Ale co takhle trochu gotiky?

Topmodelka Irina Shaykna akci British Vogue x Self-Portrait s výraznou čokoládově hnědou rtěnkou s bordó odstínem.
Zdá se vám, že zrovna na takové vizážistické experimenty nejste stvořena. Možná. Ale možná byste jen měli dát trendu výrazných, tmavých a matných rtěnek šanci. Třeba i jako sedmička slavných dam, které jsme pro vás vybrali jako inspiraci.

Snad nejlepšími vzory v daném tématu může být ruská topmodelka Irina Shayk či její brazilská kolegyně Adriana Lima. Obě dámy jsou zvyklé na přímo chameleonské přeměny před objektivy a to jim jistě dodává více odvahy iv civilním životě. Stačí se podívat na volbu čokoládově hnědé rtěnky s jemným bordó podtónem, na jakou vsadila 35letá Irina na nedávném večírku v Londýně. Nebo se inspirovat smyslnou Adrianou Limou a jejím bordó odstínem se sytým hnědým podtónem.

Jak se zdá, u podobných barev je dobré disponovat plnějšími rty – u nich se dá barva lépe zvýraznit, ideální je akcentovat konturu rtů – například tužkou na rty. Ta se následně poté překryje samotnou rtěnkou v intenzivní barvě.

Vedle barev jako je čokoládově hnědá, švestková, karamelová či skořicová jsou však ve hře i růžovohnědé tóny – od toho nejjemnějšího základu, který připomíná tělovou barvu rtů, přes růžovou s výrazným podtextem hnědé (Anya Taylor Joy), která rtům také dodává jakýsi gotický výraz. Působí ještě intenzivněji, pokud vaše pokožka je co nejsvětlejší.

Vybírat z rozmanitých odstínů rtěnek je možné už nějaký ten pátek – zatímco dosud s tmavými barvami či matnými rtěnkami experimentovaly zejména beauty influencerky, nastal čas, kdy to můžete zkusit i vy. Inspirací, hned sedm, se podívejte v naší galerii.