7 tipů, jak si doma vytvořit vlastní koutek na relaxování

0
193

Každý z nás potřebuje svůj koutek, kde by si v klidu něco přečetl, prohlédl, vyslechl nebo jen tak odpočíval při kávě a čaji. Nabízíme vám několik inspirací, jak si vytvořit stylové a útulné místo, kde se budete cítit příjemně a uvolněně.

Závěsné houpací křeslo
Houpání není jen pro děti, vychutnejte si ho v nové podobě. Zavěšené houpačky dodají každému interiéru exkluzivitu a pro vás budou novou možností relaxu. Používají se v exteriéru – na terasách, balkonech, ale i v interiéru. Vyberte si podle vašeho stylu kovovou nebo dřevěnou či bambusovou houpačku a nezapomeňte ji zpříjemnit dekorativními polštáři, kožešinou, dekou. A bonus navíc: závěsné houpačky jsou připevněny na strop, a tak uvolňují podlahový prostor – místnost působí prostornější, vzdušnější, méně přeplněné.

Závěsné houpací křeslo
Zdroj: istock.com

Zútulněte staré křeslo kožešinou
Nejjednodušší způsob, jak si vytvořit příjemný a útulný koutek, je přeměnit staré křeslo na nové. Dosáhnete to umělou kožešinou s dlouhým vlasem nebo různými jinými huňaté přikrývkami. Přidejte oblíbený polštář, stoleček, na který si vyložíte nohy, malý stolek, kam si položíte nápoj, knihu či mobil a relaxujte.

Přečtěte si také
Zhmotněný sen o relaxaci: Chaloupka v Španej Dolině, jakoby stála pod lesem celou věčnost
staré křeslo s kožešinou
Zdroj: istock.com

využijte okna
Máte v obýváku velké či dokonce rohové okno? Vytvořte si v něm prostor na sezení nebo ležení. Stačí dřevěné boxy nebo lavice, na kterou dáte matrace, deky, polštáře a můžete si užívat výhled. Nejlepším řešením je na míru vyrobená lavice se skrytým úložným prostorem – multifunkčním nábytkem „zabijete dvě mouchy jednou ranou“.

Útulný koutek u okna
Zdroj: istock.com

Pohodlně u krbu
Pokud máte to štěstí a vlastníte krb – nejlepší místo na relax či čtecí koutek máte přímo dané. Ke krbu umístěte pohodlné křeslo nebo dvě a nezapomeňte na harmonizující kožešinku na zemi. Vyberte si křesla ve vaší oblíbené barvě, nebojte se použít výraznější odstíny, například trendovou hořčičnou. Dvě křesla u sebe vytvářejí výborný prostor na relax ve dvojici stačí, když je doplníte malým stolkem. Dokonce, i když bydlíte samy – dvojice křesel působí příjemnější než osamělá židle.